Roháče bez sněhu (27.12.2006 - 1.1.2007)

Do Roháčů jsme vyrazilí s vidinou opotřebení nově zakoupených běžek. Leč, člověk míní, Roháče se neojíní. Tedy nezasněží. Tedy ne dost na to, aby člověk mohl vytáhnout běžku a opravdu se na ní skloznout. Nu což, pohorky máme s sebou, tedy není problém si užít zasloužené volno jinak.

Nultý den jsme dojeli a potloukli se po Zuberci, abychom zjistili počet fungujících samoobsluh.
S našimi průvodci (duo Roko-Bazi) jsme se první den vyloupli k Roháčským plesům. Nádherná podívaná. A alespoň zběžně jsme se dotkli více než pár centimetrů sněhu.
Druhý den jsme vyrazili směr Oravice, hlavní odměnou měly být termální pokoupánky. Docela příjemná túra. Dokonce se i natolik ochladilo, že to připomínalo nefalšovanou zimu!
Třetí den nám byla naordinována Prosiecká & Kvačianská dolina. Vzhledem k mému zalíbení v žebřících, lanech a řetězech jsem se na tento den obzváště těšil. Právě Prosiecká dolina byla odekorovaná těmito zábavnými vložkami a bylo tam opravdu krásně.
Čtvrtý den jsme se odevzdali kouzlu Múzea oravskej dediny. Shodli jsme se na tom, že Rožnov má ještě co dohánět, i když toto byla pouze vysídlená vesnice. Exponátů tam ale bylo habaďůra.
Předpůlnoční čas jsme se jednak nacpávali vším, co přišlo pod ruku (ale že se toho sešlo!) a druhak jsme se pustili do hraní her. Organizace se chytil Bazi, zkušenosti z něj jen crčely.
Nový rok nás přivítal deštěm, ale to už nám bylo šumafuk. Do té doby jsme si užili dost.

S Kudrnou zas třeba za rok :)

-1-
30; Den 4
31; Den 4
32; Den 4
33; Den 4
34; Den 4
Múzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dediny
35; Den 4
36; Den 4
37; Den 4
38; Den 4
39; Den 4
Múzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyMúzeum oravskej dedinyPřipraveni na Silvestr
40; Den 4
41; Den 4
42; Den 4
43; Den 4
44; Den 4
Prvotní nesmělé promluvyA hrr do hryPo hrátkách vyhládne malým i velkým..Stále při chuti.No, neupejpáme se, jedem, jedem
45; Den 4
46; Den 4
47; Den 4
Hrátky pokračují
Na scénu přichází scénky
a pokračují....a pokračují..
-1-
K vidění jsou i panoramata.