A ovečka hop

1.10.2008 8:56:08 (změna: 1.10.2008 21:44:42)
Pepa
Vzpomínáte na počítání oveček? Ať už svým způsobem, nebo tím, jak je počítal Mr. Bean, opět se mi ověřilo, že je to účinný způsob, jak někoho uspat. Emka ne a ne usnout, tedy jsem začal. Nechtěl jsem ale jen suše odpočítávat ovečky, ale příbalit pro každou z nich krátké povídání. Jak to dopadlo...

Byl jednou jeden farmář a ten měl stádo jakýchsi oveček. Záměrně říkám "jakýchsi", protože se o ně moc nestaral, prostě na to prděl až za vrata. Ovce se procházely každý den po širých lánech, až se jednou dostaly k místu, kde byla ohrádka trošku pobořená, tedy by se přes ni dalo přeskočit. Ovce v zástupu nelenily, ohmataly terén a začal hromadný úprk.
První ovečka přišla k ohrádce, rozběhla se a drc. Narazila hlavou do ohrady. Nebyla na skákání zvyklá, tedy první pokus nevyšel. Ale protože byla bojovnice, rozběhla se podruhé, odrazila se a hop. Dopadla na všechny čtyři a nevěřícně koukala, že se jí to opravdu povedlo.
Druhá ovečka s posíleným sebevědomím, ale stále klepajícím se vlněným kabátkem se rozbíhá, odráží se a hop! Ono to funguje.
Třetí ovečka si říká, do třetice všeho dobrého, ať tam ta bramborová klidně zůstane, já to dám. A taky že jo, rozběhla se, odrazila jak Bubka a hop. Je tam.
Dožraná čtvrtá ovečka, protože vždycky bývala čtvrtá a hůř, chce světu dokázat, že to přece půjde. Zahrabe, rozběhne se a hop.
Pátá ovečka, je trochu chytřejší. Přistavila si k ohradě ovečku šestou, že se od ní odrazí. Tak se rozbíhá, odráží se od šestkových lopatek a hop.
První ovečka mezitím už maže do Prostějova, prý je tam výtečný kadeřník.
Druhá už je v Mexiku.
Sedmá mívá vždycky štěstí. Takže zavře oči, rozběhne se, ani se nedívá, kam se řítí a blik. Propadla časoprostorovou dírou a dokonce se srazila s přistávající třetí ovečkou.
Kdo bude pokračovat v počítání oveček? Takto nějak to opravdu včera probíhalo. Skončil jsem u ovečky padesáté :)
16.10.2008 13:30:12
Pepa
Osmá ovečka, trošku ospalá, trošku připitoměloučká (na děti se musí šišlat) se rozběhnulíčkala a hopiky. Vzala to od píky, dostala oční tiky a za zvuků "kvíky,kvíky" (povzbuzuje prasátečko Emanuel) dostala vzdušné břišní koliky. Rozpleskla se jak žaba na pánvičku, ale dokázala to!
Devátá ovečka se hecovala, hecovala, až se rozhicovala a do ohrady si prostě propálila díru.
11.12.2008 17:00:18
Pepa
Desátá ovečka, oveččí mimoň, jen zvedla obočí a řekla "Další!".
po tak dlouhé době? už to jsou dva měsíce od začátku?
10.1.2009 10:58:05
Pepa
Jedenáctá ovečka, která trpěla žaludečními potížemi se po cestě poblinkala, tak si šla vyměnit bryndák.
Dvanáctá ovečka se rozběhla, vyhnula se problinkané kaluži, odrazila se a hop!
Třináctá ovečka (zřejmě import z nějaké asijské země) se obrátila a že odmítá skákat. Že musí mít nějakou vedoucí autoritu.
Čtrnáctá ovečka jako že jí tu auroru udělá. Tak se chytí za kopyta, rozběhnou se a hop.
12.1.2009 13:48:25
Pepa
Patnáctá ovečka Jing stála jako opařená vedle šestnácté ovečky Jing, která stála jako umrzlá.
Sedmnáctá ovečka rozevřela metr, chvíli poskakovala kolem, pak se rozeběhla a hop. S přehledem skočila až do sadu hofírkova.