A ovečka hop

Vzpomínáte na počítání oveček? Ať už svým způsobem, nebo tím, jak je počítal Mr. Bean, opět se mi ověřilo, že je to účinný způsob, jak někoho uspat. Emka ne a ne usnout, tedy jsem začal. Nechtěl jsem ale jen suše odpočítávat ovečky, ale příbalit pro každou z nich krátké povídání. Jak to dopadlo...

Byl jednou jeden farmář a ten měl stádo jakýchsi oveček. Záměrně říkám "jakýchsi", protože se o ně moc nestaral, prostě na to prděl až za vrata. Ovce se procházely každý den po širých lánech, až se jednou dostaly k místu, kde byla ohrádka trošku pobořená, tedy by se přes ni dalo přeskočit. Ovce v zástupu nelenily, ohmataly terén a začal hromadný úprk.
První ovečka přišla k ohrádce, rozběhla se a drc. Narazila hlavou do ohrady. Nebyla na skákání zvyklá, tedy první pokus nevyšel. Ale protože byla bojovnice, rozběhla se podruhé, odrazila se a hop. Dopadla na všechny čtyři a nevěřícně koukala, že se jí to opravdu povedlo.
Druhá ovečka s posíleným sebevědomím, ale stále klepajícím se vlněným kabátkem se rozbíhá, odráží se a hop! Ono to funguje.
Třetí ovečka si říká, do třetice všeho dobrého, ať tam ta bramborová klidně zůstane, já to dám. A taky že jo, rozběhla se, odrazila jak Bubka a hop. Je tam.
Dožraná čtvrtá ovečka, protože vždycky bývala čtvrtá a hůř, chce světu dokázat, že to přece půjde. Zahrabe, rozběhne se a hop.
Pátá ovečka, je trochu chytřejší. Přistavila si k ohradě ovečku šestou, že se od ní odrazí. Tak se rozbíhá, odráží se od šestkových lopatek a hop.
První ovečka mezitím už maže do Prostějova, prý je tam výtečný kadeřník.
Druhá už je v Mexiku.
Sedmá mívá vždycky štěstí. Takže zavře oči, rozběhne se, ani se nedívá, kam se řítí a blik. Propadla časoprostorovou dírou a dokonce se srazila s přistávající třetí ovečkou.
Osmá ovečka, trošku ospalá, trošku připitoměloučká (na děti se musí šišlat) se rozběhnulíčkala a hopiky. Vzala to od píky, dostala oční tiky a za zvuků "kvíky,kvíky" (povzbuzuje prasátečko Emanuel) dostala vzdušné břišní koliky. Rozpleskla se jak žaba na pánvičku, ale dokázala to!
Devátá ovečka se hecovala, hecovala, až se rozhicovala a do ohrady si prostě propálila díru.
Desátá ovečka, oveččí mimoň, jen zvedla obočí a řekla "Další!".
Jedenáctá ovečka, která trpěla žaludečními potížemi se po cestě poblinkala, tak si šla vyměnit bryndák.
Dvanáctá ovečka se rozběhla, vyhnula se problinkané kaluži, odrazila se a hop!
Třináctá ovečka (zřejmě import z nějaké asijské země) se obrátila a že odmítá skákat. Že musí mít nějakou vedoucí autoritu.
Čtrnáctá ovečka jako že jí tu auroru udělá. Tak se chytí za kopyta, rozběhnou se a hop.
Patnáctá ovečka Jing stála jako opařená vedle šestnácté ovečky Jing, která stála jako umrzlá.
Sedmnáctá ovečka rozevřela metr, chvíli poskakovala kolem, pak se rozeběhla a hop. S přehledem skočila až do sadu hofírkova.